Zlé počasie dokáže byť najčastejším faktorom vzniknutej nádchy, zvýšenej teploty, bolestí hlavy a kýchania. Riziková je najmä jeseň, pretože donedávna sme boli zvyknutí na vyššie teploty a vo všeobecnosti príjemnejší čas. Ale október a hlavne november dokážu predstavovať nepríjemnú zmenu počasia, na ktorú však musíme byť pripravení.
A to konkrétne vhodným oblečením a doplnkami, akými sú v tomto prípade napr. kvalitné dáždniky. Tie ale rozhodne nie sú jedinou súčasťou, na ktorú treba v jesennom počasí myslieť. Sú https://www.emimino.cz/diskuse/potrat-pocity-potom-306291/ to aj vhodné pokrývky hlavy, teplé nepremokavé topánky čo zakrývajú členky, no a treba myslieť takisto na vrstvy. Teda vrstvenie a vrstvy, to sú bezpečnostné trendy konkrétnej sezóny spoločne s komfortnými doplnkami, k akým by sme však ešte mali spomenúť šatku, resp. pokrývku krku a hrdla. Ak však už počasie bude predsalen chystať rapídne nižšie teploty, vždy je dobré mať po ruke takisto teplý podšitý kabát.
Prečo sú takéto opatrenia dôležité? Určite to nie je len otázka módy, ale hlavne nášho zdravia. Ako na pocity nepríjemného chladu reaguje naše telo?
Pokiaľ je vystavené teplote, na ktorú nie je pripravené, veľmi rýchlo stráca svoju imunitu, následne je oslabené, a teda náchylnejšie ochorieť vyššie spomenutými príznakmi. Mimochodom fakt, že naše telo reaguje na chlad „husou kožou“, teda vzpriamenými chlpmi, je ešte pozostatok našich pôvodných ľudksých predkov. U nich mal tento efekt účinok rýchleho zväčšenia ochlpenia, ktorý ich chránil pred zimou a keďže pravekí ľudia mali spravidla hustejšie ochlpenie, prinášalo to svoj účinok. Dnes už tomuto zjavu však vravíme len „husia koža“ a v podstate nemá podstatnejší význam.
- Fakt, že naše telo má v danej situácii oslabenú imunitu, privoláva najčastejšie ochorenia dýchacích ciest, no takisto močového mechúra.
- Byť preto riadne vyzbrojení vhodným oblečením je viac, než otázka módy, otázka zachovania si pevného zdravia.